publiskas-debates

Nesenā diskusija, kurā piedalījās matemātiķis Džons Lenokss un fiziķis Mārcis Auziņš, piesaistīja ļoti lielu uzmanību un parādīja, ka Latvijas publikai interesē filosofiski jautājumi, tai skaitā jautājumi par zinātnes un reliģijas attiecībām. Pētot šos jautājumus tālāk, NVO “QUO tu domā” sadarbībā ar LU Teoloģijas fakultāti un LU Dabaszinātņu akadēmisko centru 8. aprīlī LU jaunā Dabaszinātņu akadēmiskā centra telpās organizē publiskās debates par tēmu “Vai Dieva jēdziens palīdz izprast pasauli?”Debatēs daži no Latvijas spēcīgākajiem zinātniekiem, teologiem un filosofiem mēģinās saprast, vai pārdabiskai būtnei ar īpašu spēku ir vieta modernā, zinātniski izglītotā pasaules uzskatā. Ar argumentu palīdzību dalībnieki argumentēs par un pret apgalvojumam, ka ticēšana Dievam var novest pie labākas pasaules izpratnes.

Debatēs piedalīsies:
Indulis Paičs, Rīgas Lutera baznīcas mācītājs
Klāvs Sedlenieks, sociālantropologs, Rīgas Stradiņa universitātes lektors
Vjačeslavs Kaščejevs, kvantu fiziķis, Latvijas Universitātes asociētais profesors
Ivars Neiders, filosofs, Rīgas Stradiņa universitātes docents

Pasākumam būs divas daļas. Sākumā debates, kas būs PAR un PRET pušu saspēle, kur katram debatētājam būs iespēja uzstāties no 5-7 minūtēm, lai argumentēti pamatotu savu viedokli. Pēc tam abas puses sēdīsies pie viena galda, lai moderatora vadībā turpinātu paneļdiskusiju un atbildētu uz auditorijas jautājumiem.

Debates notiks 8.aprīlī plkst. 18:00 – 20:00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, 106.telpa, Jelgavas iela 1, Rīga. Debates būs iespējams vērot arī tiešraidē portālos http://www.tvnet.lv/ un http://apollo.tvnet.lv/