Nometne ir veiksmīgi noslēgusies. Tas bija lielisks piedzīvojums. Liels paldies katram, kas piedalījās un katram, kas pielika roku organizēšanā un sirdi lūgšanās, lai šī nometne varētu notikt un Dieva darbs turpināties.

Tuvojas gada lielākais, nē, šoreiz ne tikai piedzīvojums, bet arī — šļūciens! Nometnē būs iespēja piedzīvot „Gada šļūcienu” kopā ar vairāk nekā simts studentiem no visas Latvijas.

 • 29.decembris – 1.janvāris
 • Cēsis (Gaujas 45)
 • Dalības naksa 30 EUR

Kas notiks nometnē?

 • Klausīsimies vērtīgas uzrunas un diskutēsim mazajās grupās par nozīmīgām lietām
 • Iesim mazā ziemas pārgājienā, kur varēs piedzīvot Dievu citādi nekā, iespējams, esi pieradis
 • Taisīsim gada šļūkšanas sacensības
 • Svinēsim Jauno gadu ar salūtu, talantu šovu, pārsteigumiem un prieku pāri visam.

Ja dalības maksa ir vienīgais šķērslis nometnes apmeklēšanai, tad Tev nav šķēršļu doties uz „Gada šļūcienu”!

Semināri:

5 mīlestības valodas (Kaspars Prūsis)

Nepieciešamība tikt mīlētam ir cilvēka primārā emocionālā nepieciešamība.
Ja mēs runājam tikai dzimtajā valodā un sastopamies ar kādu, kurš runā tikai savā dzimtajā valodā, kas nav tāda kā mūsējā, mūsu saziņa būs ierobežota. Mēs varam sazināties, bet tas ir neveikli. Ja mēs grasāmies efektīvi sazināties mums jāiemācās savu sarunbiedru valoda.
Līdzīgi ir ar mīlestības valodām. Tava un otra cilvēka mīlestības valoda var atšķirties tāpat kā ķīniešu no latviešu valodas. Lai cik stipri tu nopūlētos paust mīlestību “latviski”, ja otrs cilvēks saprot tikai “ķīniski”, viņš tik un tā nejutīsies mīlēts. Mums ir jāiemācās citas mīlestības valodas, jo dabiski runājam tikai “dzimtajā” mīlestības valodā. Un tas neattiecas tikai uz “pārīšiem”, bet gan uz ikvienām cilvēku savstarpējām attiecībām.

Kā piedot? (Oļegs Jermoļajevs)

Iemesls tam, ka pastāv daudzas profesijas, kuras domātas, lai palīdzētu risināt cilvēku iekšējos ievainojumus, norāda uz jautājuma “Kā piedot?” aktualitāti. Šī aktualitāte, savukārt, norāda uz pastāvošu problēmu, ievainojumu, kuram ir nepieciešams risinājums un, kurš radies ievainojošu attiecību rezultātā. Šāda pieredze kļūst cilvēkam par sava veida cietumu. Ja tiek atrasta atbilde uz jautājumu “Kā piedot?”, piedošana kļūst par izeju no ievainojuma vai nodarījuma, kurš sagūstījis cilvēka prātu, ķermeni un dvēseli.

Lai atbildētu uz jautājumu “Kā piedot?”, ir jāapzinās, ka tas ietver kādu, kurš ir ievainots, kādu kurš ir nesis ievainojumu un, kādu vienojošu pamatu, kas piedāvā kopīgu risinājumu piedzīvotajam ievainojumam.

Seminārā jautājums tiks apskatīts no trīs skatupunktiem: piedošana cilvēka attiecībās ar Dievu, piedošana cilvēku savstarpējās attiecībās un to, kā cilvēka attiecības ar Dievu ienes piedošanas pieredzi cilvēku savstarpējās attiecībās.

Uzmanību veltīsim tam, ka piedošana nav pieprasāma, tā tiek brīvprātīgi dāvāta un piedzīvota tad, kad cilvēks top brīvs no ievainojuma un ar to saistītajām emocijām, un iekšējiem stāvokļiem.

Dievs, armija, karš (Laimnesis Pauliņš)

Semināra vadītājs Laimnesis Pauliņš ir vīrs savai sievai Dacei jau 17 gadus, tēvs čertiem bērniem, Gabrielam (16), Elijai (14), Mihaelam (11) un Elizabetei (8). Kopš 18 gadu vecuma saistīts ar Latvijas bruņotajiem spēkiem, gan kā karavīrs un vēlāk arī kā kapelāns. Šobrīd ir LBDS mācītājs, Cēsu baptistu draudzei piederīgs. Šobrīd kā kapelās kalpo Alūksnē NBS kājnieku skolā un Cēsīs NBS instruktoru skolā. Ir zemessargs 3.novada Cēsu 27. kājnieku bataljonā. Seminārā “Dievs, armija, karš” aplūkosim Latvijas NBS karavīra vērtības un standartus. Domāsim par tādiem jautājumiem: Kā paklausīt bauslim Tev nebūs nokaut atrodoties Bruņotajos spēkos? Vai karš var būt taisnīgs? un citiem.

Bībeles ABC (Madara Skaistkalna)

Madara Skaistkalna pabeigusi teoloģijas studijas Vācijā, pašlaik studē LU par vācu valodas skolotāju un strādā baptistu draudzē “Gaisma” Siguldā un Ieriķos. Pateicoties labiem pasniedzējiem, ērti jūtas Vecajā Derībā. Par semināru: Treileris par Bībeli. Saka jau, ka labs treileris nenodod filmas saturu, bet rada interesi – nu tad šis būs slikts treileris par Bībeli. Īsumā izrausim cauri  un paskatīsimies, kāda tam visam kopā ir doma. Ceru, ka apskatot Bībeli šādā veidā, pašam lasot būs vieglāk ierindot notikumus “lielajā bildē”. Tiks dots gana laika jautājumiem un diskusijai.

 

Nometnes tēmas

Nometnē apskatīsim tēmas: Kas Tev dod gandarījumu? Kas ir Tavas dzīves kompass? Kā dzīvot piedzīvojumiem bagātu dzīvi? Kas ir Tavs aicinājums?

 

pppa-800

 

Nometnes dienas kārtība

Dienaskartiba-800

 

Nometnes reklāmas video

Reģistrācijas anketa (Reģistrēšanās pagarināta līdz 25.decembrim)

 

[ENG] The greatest sliding of the year is coming as a student New Year camp.

From 29 December to 1 January

Cēsis (Gaujas 45)

Participation fee 30 Euros

In the camp you will have a chance to experience the “Slide of the year” with more than hundred students from all over Latvia.

What to expect from the camp:

 • We will be listening to interesting speeches and having discussions in small groups
 • Going on a small winter hike that will allow you to experience God differently then you probably are used to
 • Will be making a sliding competition
 • Celebrating a great New Year with dancing, fireworks, talent show and joy above all.

If money is the only obstacle for you to attend the camp – then you don’t have any obstacles to go to the “Slide of the year”!

Registration extended until 25th of December (registration form above).