Nometnē "Citi studentu Jāņi" tev būs iespēja apmeklēt kādu no brīvā laika aktivitātēm un izvēles semināriem:

150503-002-700x465

Geocaching jeb slēpņošana

Slēpņošana ir visā pasaulē spēlēta bagātību meklēšanas spēle, lietojot GPS ierīces. Tās dalībniekiem ir jādodas uz noteiktām GPS koordinātām un jāmēģina atrast slēpnis (konteiners), kas ir paslēpts šajā vietā. Mēģināsim atrast slēpni Aglonas bazilikā, uz salas Cīriša ezerā, un vēl vairākus šai nometnei speciāli izvietotus slēpņus!

 
mid_177593

Vainagu pīšanas darbnīca

Tie, kuriem nometnes brīvajā laikā būs vēlme padarīt ko darošu, varēs pievienoties  vainagu pīšanas darbnīcā. Šajā darbnīcā tiks gaidīti gan puiši, gan meitenes – tā būs atvērta visiem, kuri vēlas uzpīt sev jauku un skaistu Jāņu vainagu vai kādu stilīgu aproci no jāņuzālēm. Šeit būs nepieciešama pacietība un vēlme pabeigt iesākto, lai saņemtu vēlamo rezultātu.

       

240611_dejo_ligo2

Latviešu tautas deju mācīšanās

Nometnē būs iespēja arī apgūt kādas no vienkāršākajām un jautrākajām tautas dejām, lai pēc tam veiksmīgi varētu dancot svinību vakarā. Uz tautu deju mācīšanos var nākt ikviens – gan ar priekšzināšanām, gan bez. Tā būs iespēja aktīvi izkustēties un apgūt ko jaunu.

       

jāņ 13Stipro skrējiens puišiem

Stiprā dzimuma pārstāvjiem nometnē būs lieliska iespēja iemēģināt savus spēkus stipro skrējienā – parādīt savu vīrišķību, pārvarot dažādus šķēršļus un iegūstot labāko rezultātu sacensībās pret citiem dalībniekiem. Protams, uzvarētāju gaidīs balva un iespēja iegūt stiprākā vīra titulu "Citos studentu Jāņos"!

       

bilsSeminārs "Kā kristieši redz pasauli?"

Šajā seminārā mēs runāsim par kristīgo pasaules uzskatu saistībā ar dažādām tēmām: zinātni, citām galvenajām reliģijām, ekonomiku, politiku, realitāti un patiesību, sasniegumiem un izgāšanos, labo un ļauno, taisnīgumu un piedošanu. Semināru vadīs Bils Moldins, kurš vada dažādas apmācības personības izaugsmei, darbojas izdevniecībā "Atradums". Kopā ar sievu Donnu viņš ir pārvācies uz Latviju no ASV un strādā ar dažādu līmeņu vadītājiem. Bilam ir augstākā izglītība kriminoloģijā un starpkultūru studijās. Bils mēģinās atbildēt uz jautājumiem, kas lasītājiem varētu būt par 1. Mozus grāmatu, kuru aplūkosim šajā nometnē: par radīšanu, eņģeļiem un dēmoniem, runājošo čūsku, utt. Kā arī mēģinās atbildēt uz jautājumiem par kristīgo ticību, kas varētu rasties nometnes dalībniekiem ar citiem reliģiskiem uzskatiem, taču nekritizējot vai nekonfrontējot viņu viedokļus.

vilisSeminārs "Kā dzīvot kristīgu dzīvi?"

Seminārā tiks runāts par dzīvas un patiesas kristīgās ticības pašiem pamatiem – kā mīlēt Dievu, kā mīlēt savu tuvāko. Kā pašam būt Dieva mīlētam un pieņemtam,ne vien to saprotot ar prātu,bet ar visu savu būtību. Semināru vadīs Vilis Folkmanis, kurš ir kristietis jau 15 gadus un piedzīvojis to, ka Dievs viņu atbrīvo no alkohola atkarības un smēķēšanas. Vilis ir trīs bērnu tēvs, darbu vadītājs meža kopšanas un atjaunošanas darbos, kā arī palīdz citiem ar individuālu padomdošanu un Bībeles izskaidrošanu.

Seminārs “Dzīves sirdspuksti”

Šajā seminārā tiks aplūkots ceļojums no "Wow, es varu kalnus pārcelt!" līdz "Kāpēc tas notiek ar mani? Kaut es nekad nebūtu sācis!" un atpakaļ, jeb dažādas dzīves fāzes. Pieskarsimies tādām jomām kā grupas attīstība, profesionālā krīze, kultūršoks citā valstī, depresija u.c. Domāsim, kā palīdzēt sev un citiem sagatavoties pārmaiņām un pārvarēt grūtos brīžus. Semināru vadīs Mārīte Firstova, Latvijas Kristīgās studentu brālības darbiniece un bioloģijas entuziaste.